ПОРАНЕШНАТА ШЕФИЦА НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ Е ТРЕТИОТ ЧОВЕК ВО РАЗГОВОРИТЕ МЕЃУ МИЦКОСКИ И КИЧЕЕЦ

/

Ексраководителката во Агенцијата за вработување, придружник на Христијан Мицкоски во странство, а сега вработена во болницата „Систина“, Слободанка Алексовска, е третата личност чиј глас се слуша на новообјавените аудиоснимки од разговорите меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски, и Зоран Милески-Кичеец.

„А1он“ се обиде да стапи во контакт со Алексовска за потврда на информацијата, но таа не одговори на нашите повици и на прашањата испратени по СМС. Гласот на Алексовска се слуша во текот на разговорите меѓу Кичеец и Мицкоски како го потврдува веќе кажаното, но и како го дополнува тоа што претходно го кажува Кичеец. Запрашан дали Алексовска била на средбата од која аудиоматеријал беше објавен на „Јутуб“, Кичеец за „А1он“ ја потврди информацијата.

Од профилот на Мицкоски на „Фејсбук“ може да се види дека Алексовска го придружувала на патување во февруари 2018 година кога неколку дена престојувале во работна посета на САД.Текстот во целост на А1 ОН

Претходна статија

ОСМАНИ: ИВЗ ЌЕ ВОВЕДЕ МЕРКИ ПО ОТВОРАЊЕТО НА ЏАМИИТЕ

Следна статија

ВО КУМАНОВО ОДРЖАНА ПАНИХИДА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ ВО „ДИВО НАСЕЉЕ“

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи