ПОЖАР СЕ ПРИБЛИЖУВА ДО МАНАСТИРОТ СВ ДИМИТАР ВО ПРИЛЕП

//

Огромен пожар попладнево избувна во непосредна близина на манастирот Св. Димитрија над село Селце во Прилеп, јавува Фокус. Од ЈКП Комуналец Прилеп апелираат до граѓаните:

„Молба до граѓаните
Огромен пожар избувна до манастирот Св,, Димитрија,, во Селце. Комуналци веќе се на терен на гаснење на пожарот, тргнуваат и дополнителни работници.Се е ангажирано од претпријатието на гаснење на пожарот. Молба до граѓаните, секој што може да помогне да се упати кон Селце“, порачаа од комуналното претпријатие.



Претходна статија

СДК: КРИВИЧЕН ГО СПАСИ ГРУЕВСКИ ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ

Следна статија

ГДУ-КУМАНОВО: ДИСКРИМИНАЦИЈА ЗА ЕДНИ ГРАДОВИ ПРИВИЛЕГИЈА ЗА ДРУГИ

Најново од Вести