ПОЖАР ВО РЕСТОРАН НА ПЛАЖА ВО ЦЕНТАРОТ НА СТРУГА

/

Пожар попладнево избувнал во ресторан на плажа во центарот на Струга.Од местото на настанот се издига густ облак од чад што ги вознемири капачите на околните плажи, пренесува Охрид Њуз.

Неофицијално огнот зафатил и едрилици кои се чувале во непосредна близина на ресторанот. На местото на настанот интервенира струшката противпожарна единица.

Претходна статија

ВОЗАЧ ЗАГИНА ВО СООБРАЌАЈКА НА МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ СТРУМИЦА-РАДОВИШ

Следна статија

СПАСОВСКИ: НЕМА НАЛОГ ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА- НЕМАМЕ ОБВРСКА ДА ЗНАЕМЕ КАДЕ Е ТАА

Најново од Вести