ПОЗНАТИ СЕ СИТЕ ЧЕТВРТФИНАЛНИ ДВОЈКИ НА КОПА АМЕРИКА

/

Натпреварите од третото коло од групната фаза на Копа Америка завршија, па веднаш потоа беа познати четвртфиналните двојки.

Уругвај во дуелот за прво место го совлада Чиле со 1-0, додека Еквадор и Јапонија се простија од натпреварувањето. Познато е дека двете најдобро третопласирани екипи се пласираа во четвртинале, но тоа се тимовите од група А и Б.

Што се однесува до група А, првото место го освои Бразил со седум бода, додека второпласирана беше Венецуела. Како една од двете најдобро третопласирани екипи беше и Перу со четири бода.

Во група Б доминираше Колумбија со девет освоени бода, а втора беше Аргентина со четири. Понатаму се пласираше и Парагвај, иако тимот имаше само два бода.Натпреварувањето во Копа Америка продолжува во петок во раните утрински часови со првиот четвртфинален меч, а ќе играат Бразил и Парагвај во 2.30 часот по наше време, а истиот ден ќе играат Венецуела и Аргентина.

Останатите два меча од четвртфиналето се играат во сабота, а тогаш ќе се соочат Колумбија и Чиле од 1.00 часот, додека од 21 часот ќе се пресметаат Уругвај и Перу.

Извор: Спорт1

Претходна статија

АНТЕТОКУМПО НИЗ СОЛЗИ: МОЈАТА МАЈКА Е ХЕРОЈ, А И ТАТКО МИ Е ЗАСЛУЖЕН ЗА НАГРАДАТА!

Следна статија

КАВАДАРЧАНИ ФАЛСИФИКУВАЛЕ АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ, ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ 12 ЛИЦА МЕЃУ КОИ И ВРАБОТЕНИ ВО БАНКА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да