ПРЕД МАКЕДОНСКИОТ КОНЗУЛАТ ВО МЕЛБУРН ЗАПАЛЕНИ МАКЕТИ ОД ЗАЕВ И ШЕКЕРИНСКА

//

Група македонски иселеници при вчерашните протести против промената на името и Преспанскиот договор пред македонскиот конзулат во Мелбурн, Австралија, запалија грчко и бугарско знаме и картонска макета од премиерот Зоран Заев и вицепремиерката Радмила Шекеринска. Тие извикуваа „никогаш северна, само Македонија”.

На протестот беа носени знамиња со сонцето од Кутлеш, а такво знаме беше истакнато и на јарболот пред македонскиот конзулат.Извор: МКДПретходна статија

ЗАВИСНОСТА ВО НЕЗАВИСНОСТА

Следна статија

ЗА САМО ЕДЕН ДЕН РЕЧИСИ 200 КАЗНИ ЗА ВОЗАЧИТЕ ВО СКОПЈЕ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да