ПРЕГАЗЕНА ЖЕНА ВО СКОПЈЕ, СО ТЕШКИ ПОВРЕДИ ПРЕНЕСЕНА НА КЛИНИКА

//

Синоќа во 19,50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Македонско Косовско бригада“ патничко моторно возило “Пежо“ со скопски регистарски ознаки управувано од В.М.(67) од Скопје удрило во З.А.(59) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила З.А., која била пренесена во Комплексот клиники “Мајка Тереза“.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје.Претходна статија

ИЗБРКАНИОТ РАБОТНИК ОД ЈП БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ: „ДИРЕКТОРКАТА МИ РЕЧЕ ДА СОБЕРАМ НАЈМАЛКУ 5 ГЛАСА, АКО САКАМ ДА ОСТАНАМ НА РАБОТА“

Следна статија

ПРИВЕДЕНИ ДВАЈЦА СКОПЈАНИ КОИ ПРОДАВАЛЕ ДРОГА

Најново од Вести