Претседателот на Бугарија Румен Радев испрати телеграма со сочувство до нашиот шеф на државата Стево Пендаровски

//

Шефот на бугарската држава Румен Радев испрати телеграма со сочувство до претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски во врска со големиот број жртви и повредени, кои настрадаа во разорниот пожар во болницата во градот Тетово.

„Во мое лично име и во име на бугарскиот народ, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и роднините на жртвите“, се вели во телеграмата на Румен Радев.

Претседателот Радев посакува брзо закрепнување на настраданите.Претходна статија

Стоев до Османи: Нашите мисли се со семејствата на настраданите

Следна статија

Во тетовската болница изгоре и доктор Ферди Шаќири

Најново од Вести