ПРИКАЗНИ ОД БУЛЕВАРОТ: ВО НОРМАЛНИТЕ ЗЕМЈИ КОГА НЕКОЈ ЌЕ ЗГРЕШИ Е НОРМАЛНО ДА БИДЕ СМЕНЕТ, КАЈ НАС ТИЕ ШТО ГРЕШЕЛЕ ГИ МЕНУВААТ СО БЛАГОДАРНИЦИ

//

„Во нормални држави метлата е нормална работа ако некој се огреши на било кој начин. Тоа е законски, етички…
А кај нас тоа е спектакл.. Настан на деценијата.. Ќе ги смениме оние кои вртеле тендери, запослувале швалерки, фризерки, пукале патни трошоци, си префрлале привилигии на свои блиски, вауууу… Ќе ги сменеле…. И тоа со благодарници. Ни беше мило шо работевте со нас и шо му ебавте матер и на буџет, и огласи за вработување, и што му дадовте на Гујо да кидне, и што запосливте се живо до 5 то колено, фала ви за сите пиздарии ваши драги колеги, мораме да ве смениме ама мило ни беше што работевме заедно. Ќе ни фалите еј…..
Денес Заменик Министер за култура, на две полни ленти удрил во мотор од спротива… Метла ќе чекаме или веќе требаше да е сменет ликот?“, стои во објавата на facebook страната „Приказни од булеварот“.

Претходна статија

11 БРЗИ ФИНТИ КАКО ДА ПРИГОТВИТЕ ИНТЕРЕСНИ ЈАДЕЊА

Следна статија

ОД ИЗВЕШТАЈОТ НА ЕК: НЕДОСТАТОКОТ НА ПАРИ ГО ПОПРЕЧУВА НАПРЕДОКОТ НА ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО

Најново од Вести