ПРИЛЕПЧАНЕЦ ОБЈАВИ ЈАВНО ДЕКА Е ЗАРАЗЕН ОД КОВИД-19 И ГИ ПОВИКА СВОИТЕ ПОЗНАНИЦИ ДА СЕ ТЕСТИРААТ

/

„Пријатели пред неколку часа ми е соопштено дека сум позитивен на корона вирусот. Сега сум хоспитализиран во прилепската болница. Сите со кои имав контакт се известени од моја страна но сакам да ги известам и останатите кои работат во основното јавно обвинителство и во основниот суд во Прилеп кои имале контакт со мене.Ако почувствуваат симптоми да се јават во центарот за јавно здравје. Вирусот го добив на работа при контакт со вработените во основот јавно обвинителство во Прилеп“,напиша вчера на својот фејсбук профил Рубин Левтер.

Претходна статија

ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА 162 ЗГРАДИ ВО ЧАИР

Следна статија

ТИНЕЈЏЕР И ПОЛИЦИСКА СЛУЖБЕНИЧКА СЕ НОВИТЕ ПОЗИТИВНИ СЛУЧАЕВИ ВО ВЕЛЕС

Најново од Вести