ПРИЛЕПЧАНКА НА 85 ГОДИНИ ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ

/

85 годишна баба од Прилеп е излекувана од коронавируост во Македонија.

„Денес имаме причина за славење. Најстариот излекуван пациент од Covid 19 во нашето инфективно одделение, 85 годишната Елена Макалоска пресреќна посака да се фотографира со дел од нашиот персонал“, објавија на социјалните мрежи од општата болница „Борка Талески“ во Прилеп.Претходна статија

БРИТАНСКИОТ ПРЕМИЕР БОРИС ЏОНСОН СТАНА ТАТКО ПО ШЕСТИ ПАТ

Следна статија

ТОДОРОВСКИ: НАЈГОЛЕМАТА ЗАРАЗА ВО НАШАТА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА Е КОРУПЦИЈАТА!

Најново од Вести