(ВИДЕО)ЗАЕВ: ГО ЗАЈАКНУВАМЕ ПРИЈАТЕЛСТВОТО СО ГРЦИЈА

//

Македонија и Грција го зајакнуваат пријателството. Со премиерот Ципрас веруваме дека можеме да најдеме решение кое го штити достоинството на граѓаните во двете држави, објави на својот facebook профил премиерот Зоран Заев.

Претходна статија

ОБНОВЕНА МУЗЕЈСКАТА ПОСТАВКА ВО ЗАВОД И МУЗЕЈ СТРУМИЦА

Следна статија

АРХЕОЛОШКАТА БИБЛИОТЕКА ЌЕ ДОБИЕ НОВИ ПРОСТОРИИ ВО АРХЕОЛОШКИОТ МУЗЕЈ

Најново од Вести