ПРИСТИГНАА НОВИТЕ УНИФОРМИ ЗА ПРИПАДНИЦИТЕ НА АРМ

/

Ветено, остварено. Дојдоа новите униформи, напиша на својот facebook профил министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Новите униформи, најави претходно Шекеринска, ќе бидат целосно усогласени со Уставот и со Уредбата на претседателот.

„Во Преспанскиот договор имаме одреден период на транзација и никој не очекува работите да се променат преку ноќ“, изјави министерката за одбрана Радмила Шеќеринска, одговарајќи на новинарско прашање кога може да се очекува да бидат заменети ознаките и да се набават нови унформи за Армијата откако претседателот Стево Пендаровски ја потпиша Уредбата за преименување на АРМ.Претходна статија

(ВИДЕО) ПРЕСУДА ЗА „РЕКЕТ“: БОКИ 13 И КАТИЦА ЈАНЕВА ОСУДЕНИ НА 9 И 7 ГОДИНИ

Следна статија

ГДУ: ОВА ДА БИДАТ ПОСЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ БЕЗ ПОПИС НА НАСЕЛЕНИЕТО

Најново од Вести