ПРИВЕДЕН СОПСТВЕНИК НА УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО ТЕТОВО, РАБОТЕЛ ПО ДОЗВОЛЕНОТО ВРЕМЕ

//

Полицијата синоќа приведе сопственик на угостителски објект во Тетово кој работел по дозволеното време

Околу 20 часот била извршена контрола во угостителскиот објект, сопственост на А.Ш. (24) од Тетово и констатирано е дека објектот работи по дозволеното време и имало послужено 12 гости.

„А.Ш. е лишен од слобода, а објектот е времено затворен инспектори од СВР-Тетово во соработка со Државниот пазарен инспекторат по документирање на случајот ќе поднесат соодветна пријава против А.Ш.“, информираат од полицијата.

Претходна статија

МЗ: 26 ПОЧИНАТИ ЛИЦА, 489 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 И 748 ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА ВО ДЕНОНОЌИЕТО НА 25 ДЕКЕМВРИ

Следна статија

ПУКАЊЕ ВО БЕРЛИН, ПОВРЕДЕНИ НЕКОЛКУ ЛИЦА

Најново од Вести