| |

ПРИВЕДЕНИ 4 ЛИЦА КАЈ КОИ Е ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА

Полицијата приведе четири лица од Скопје кај кои е пронајдена марихуана. Според МВР, се работи за К.Б.(26), А.И.(23), Е.Г.(20) и С.Т.(19). При контролата, сите се пресретнати на различни локации во градот и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Полициски службеници од СВР Скопје на 29 август во 00:40 часот го привеле К.Б. на кејот „Димитар Влахов“ зашто при извршениот преглед кај него пронашле пакувања со прашкаста материја и екстази, додека А.И. е приведен истиот ден, но во 13.30 часот на улицата „Босна и Херцеговина“ зашто поседувал марихуана. На 29 август се приведени и Е.Г., како и С.Т., едниот во 17.55 часот на улицата „Февруарски поход“, а другиот во 22.40 часот на улицата „Лихнида“. Кај двајцата е пронајдена марихуана.Слични Објави