Приведени двајца битолчани, палеле оган во близина на борова шума

/

На 24.08.2021 на регионалниот пат Битола-Ресен, кај место викано „Бимбил камен“, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода В.Ј.(51) од с.Дихово и К.И.(33) од Битола. На местото, во близина на борова шума, тие запалиле оган со што постапиле спротивно на член 288 од Кривичниот законик. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.Претходна статија

Судскиот процес „ Титаник “ продолжува со нови судии поротници

Следна статија

Германија има потреба од 400.000 квалификувани работници годишно

Најново од Вести