ПРОБЛЕМОТ СО СРЦЕТО НЕ МУ ПОМОГНА НА МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ЗА ПОБЛАГА МЕРКА-ДОБИ НОВИ 30 ДЕНА ПРИТВОР

//

Поранешниот министер Миле Јанакиески, и останатите осомничени во истрагата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, за малверзации за изградба на три хотели и шпанските скали, добија нови 30 дена притвор, јавува А1Он повикувајќи се на извори од кривичниот суд.

И покрај фактот што Јанакиески беше пренесен на преглед во градската болница „Осми септември“ и во приватна болница, судот тоа не го прифатил како олеснителна околност за изрекување поблага мерка.

Претходна статија

ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ПЕТРОВСКА И БОГОЕВ ДАЛЕ ИЗЈАВИ ПРЕД ОБВИНИТЕЛ ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

Следна статија

ПЕНДАРОВСКИ ГО ПРИМИ АМБАСАДОРОТ НА ДРЖАВАТА ИЗРАЕЛ, ДАН ОРЈАН

Најново од Вести