Marko Brecelj je na novinarski konferenci v Klubu Lili Novy predstavil svoj nastop v okviru Cankarjevih torkov. Ljubljana 24. februar 2015.

ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „ПАНКОТ НЕ Е МРТОВ“ – ВО КОЧАНИ ГОСТУВААТ КОСМАЧ И БРЕЦЕЉ

/

Вечерва, во рамките на придружните настани од 55. Драмски аматерски фестивал, кочанската публика ќе има несекојдневна можност да ја проследи промоцијата на книгата „Панкот е мртов“ (Punk is Dead) од словенечкиот писател Томаж Космач.

Организаторите на ДАФ со посебна гордост го најавија и гостувањето на Словенецот Марко Брецељ, ексцентричен, мултимедијален уметник попознат како поранешен фронтмен на култниот југословенски рок-бенд од 70-тите и 80-тите, „Булдожер“.

Настанот ќе се одржи во Паркот на Револуцијата, со почеток од 18 ч.

Претходна статија

КОЛКУ ИЛИНДЕНИ СЕ ДОВОЛНИ ЗА ЕДЕН ЖИВОТ?

Следна статија

ЛЕСЕН ТЕСТ ЗА ЕМОЦИОНАЛНА ИНТЕЛЕГЕНЦИЈА

Најново од Истакнато