РАМА: ЌЕ ИМА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА ВО РЕГИОНОТ АКО МАКЕДОНИЈА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ПРЕД АЛБАНИЈА

/

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за престижната европска телевизиска мрежа „Евроњуз“ (Euronews), ги предупреди земјите од Европската унија дека ќе биде штетно за регионот, доколку пред Албанија започнат разговори за пристапување со Северна Македонија, пренесе албанската телевизија „Топ чанел“, јавува Фокус.

„Би било многу штетно за регионот и во исто време неправедно. Македонија постигна напредок и заслужува да се пофали, бидејќи тоа го заслужува, но прашањето е дали ни треба конфликт за да се процени она што го правиме“, изјавил Рама.

Претходна статија

ФОТО: БОЈАН ЈОВАНОВСКИ ПО КРАТКИ ПАНТАЛОНИ ВО ШУТКА

Следна статија

ВАРВИЦИОТИС: ВО МОИТЕ ВЕНИ ТЕЧЕ КРВ НА МАКЕДОНЕЦ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да