РАМИЗ МЕРКО ХОСПИТАЛИЗИРАН НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа бил хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје, потврдија од ДУИ за Плусинфо.

loading...

Мерко е позитивен на коронавирусот и засега, како што велат од партијата, тој се наоѓа во стабилна состојба.


loading...