РУСТЕМИ: ПО БАРАЊЕ НА ЈАНЕВА НЕ ЗАМРЗНАВ ЕДЕН СТАН НА ОСОМНИЧЕНИОТ ГЛАВЧЕВ

//

Обвинителот од поранешното СЈО, Бурим Рустеми кој денеска сведочи за „Рекет”, пред судот изјави дека по барање на Катица Јанева „одмрзнал” стан во Скопје кој бил сопственост на осомничениот бизнисмен Томе Главчев, во случајот Поштенска банка. Му кажала дека има сознанија оти станот бил веќе продаден па само би се нанела штета, јавува Фокус.

-Врз целиот имот се подготвуваа предлозите да се забрани отуѓување. Сакам да наведам еден момент, дека за еден стан, кој се наоѓа во Скопје, а беше на едно од друштвата на Главчев, Јанева побара да се тргне тој стан од предлогот за замрзнување, бидејќи бил веќе продаден на нејзина пријателка, па да не и се наштети. Го сторив тоа, и предлогот го доставив во суд, рече Рустеми.Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

ЗОРАН ЗАЕВ СО НАЈМНОГУ ГЛАСОВИ НА ПОСЛЕДНАTA ИНТЕРНЕТ АНКЕТА НА НАШИОТ ПОРТАЛ

Следна статија

ПРВА ЖРТВА ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ПЕКИНГ, 106 МРТВИ И 4.515 ЗАРАЗЕНИ

Најново од Вести