САД ги предупреди граѓаните: Бидете внимателни во БиХ

//

Американскиот Стејт департмент ги предупреди своите државјани да бидат внимателни ако патуваат во Босна и Херцеговина, поради опасност од тероризам и мини.

Во текстот во кој предупредупредувањето е подигнато на второ ниво од максимални четири, се наведува дека терористичките групи и понатаму подготвуваат планови за евентуални напади во Босна и Херцеговина… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Претседателот Иванов се сретна со генералниот секретар на НАТО г. Јенс Столтенберг

Следна статија

Резултати по Kонкурсот за откуп на музички композиции за 2017 година

Најново од Вести