„САН“: АКО БОРИС ЏОНСОН СТАНЕ ПРЕМИЕР ПОВЕЌЕ ОД 12 МИНИСТРИ ЌЕ СИ ЗАМИНАТ

/

Повеќе од дванаесет британски министри планираат веднаш да поднесат оставка ако Борис Џонсон стане премиер следната недела, пишува британскиот таблоид „Сан“.

Според весникот, освен Маргот Џејмс, заменик-министер за дигитализација, која се повлече вчера, ќе заминат и министерот за финансии Филип Хамонд, министерот за правда Дејвид Гок, министерот за економија Грег Кларк, за Северна Ирска, Карен Бредли, како и неколку помлади министри.Претходна статија

ФРАНЦУСКИ МИНИСТЕР СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА БИДЕЈЌИ ПЛАТИЛ ВЕЧЕРА СО СОПРУГАТА СО СЛУЖБЕНА КАРТИЧКА

Следна статија

КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ЖИТЕЛ НА СКОПСКО МАРИНО, КРИЕЛ ВО КУЌА ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА

Најново од Вести