Сценарија за предвремени избори во Грција

/

Иако грчкиот премиер Алексис Ципрас тврди дека неговата Влада ќе го истера докрај својот мандат, кој истекува во септември 2019 година или барем дека ќе се обиде да го направи тоа, сите показатели говорат дека изборите во Грција ќе се одржат порано, оценуваат грчките медиуми.

Одговорот на прашањето „колку порано може да се одржат изборите?”, зависи од тоа какви ќе бидат сосотјбите во економијата и развојот на настаните околку националните прашања на земјата, почнувајќи од спорот за името на Македонија…  (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Лавров: Русија ќе го прифати името што ќе го договорат Атина и Скопје

Следна статија

Најмалку 27 лица загинаа при двоен самоубиствен напад во Багдад

Најново од Вести