СДК: ОДЛОЖЕНО РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ

//

На готов извештај и предлог за разрешување на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски, Судскиот совет пак ја одложи таа точка на дневен ред на денешната седница, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК.

Не се познати причините кој сака да го спаси Вангеловски од разрешување од функцијата судија и претседател на суд. Се очекува претседателот на Судскиот совет Киро Здравев да ги објасни причините за ова одолговлекување.

Извор: СДКПретходна статија

ВИДЕО: ФРАНЦИЈА ЈА САКА СРБИЈА- ОД АЛЕКСАНДАР КАРАЏОРЏЕВИЌ И БАРТУ ДО МАКРОН И ВУЧИЌ

Следна статија

СОПРУГАТА НА РАМУШ ХАРАДИНАЈ АНИТА, ИЗБРАНА ЗА ЕДНА ОД НАЈМОЌНИТЕ ЖЕНИ НА СВЕТОТ

Најново од Вести