|

СДСМ: Мицкоски е лицемер, бара онлајн настава, а тој крши протоколи за заштита од Ковид-19

Христијан Мицкоски повторно на дело го покажа своето лицемерие пред целата јавност, соопштија од СДСМ.

„ Преку ден бара наставата во второто полугодие да продолжи онлајн, лажно загрижен за здравјето, а навечер се гоштева и ги крши сите протоколи за заштита од Ковид-19. Тоа е истиот Мицкоски кој среде пандемија одеше во кафеани и теретани.

На сите им е јасно дека Мицкоски едно зборува а друго прави“ додаваат од владејачката парија.

Слични Објави