СДСМ: Нека е честит Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, 9-ти мај!

/

На денешен беше победено едно од најголемите зла во современата светска историја. Победата над фашизмот отвори нов период во историјата на Европа. Период на пријателство, соработка и интеграција.

Како што Македонија беше сплотена во антифашистичката борба, така денес е сплотена во мисијата за полноправно членство во ЕУ.Денес на Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа оддаваме почит кон минатото и истовремено одлучно чекориме кон иднината и подобар живот за сите, се вели во сопштението на политичката партија СДСМ.

Претходна статија

Петар Колев: Доста си игравте на „бомби“!

Следна статија

Заев: Предметот „Поткуп“ е смислен за да се спречи објавувањето на Вистината за Македонија тоа се докажува

Најново од Вести