СДСМ: ЗГОЛЕМЕНИ ПЛАТИТЕ НА СИТЕ ВРАБОТЕНИ ВО ГРАДИНКИТЕ, ЈУНСКАТА ПЛАТА ПОВИСОКА ЗА 16 ОТСТО

//

Владата предводена од СДСМ продолжува со креирање и имплементација на политики и реформи кои носат повеќе пари за сите граѓани.

Со измените на Законот за заштита на децата, јунската плата на сите вработени во градинките е повисока за 16 отсто.

Зборот важи, за нас секој е важен! 

Владата предводена од СДСМ заедно со Министерството за труд и социјала продолжуваат посветено да ги подобруваат условите за децата кaко и секојдневните услови во градинките каде започнува развојот на  децата, се вели во соопштението на политичката партија СДСМ.

Претходна статија

ЗМИЈА ОД НАЈДОЛГИОТ ЕВРОПСКИ ВИД СНИМЕНА ВО ОБИД ДА СЕ ИСКАЧИ НА БРОД ВО ШИБЕНИК

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: СО СДСМ ЕДИНСТВЕНО ШТО РАСТАТ СЕ ТРОШОЦИТЕ ЗА ЖИВОТ

Најново од Вести