СЕ ПРЕВРТЕ ВОЗИЛО НА АВТОПАТОТ КОН ТЕТОВО, ПОВРЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА

//

Три лица меѓу кои и малолетник завршиле со повреди во сообраќајна несреќа што се случила вчера напладне на автопатот Мајка Тереза, во насока од Скопје кон Тетово.

Како што јави МВР, возилото излетало од патот и се превртело, а со него управувал 40-годишен маж од Гостиварско кој се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен на Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

„Сопатниците Д.С. (38) и малолетник по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување. Увид на место на настанот извршила увидна екипа од Скопје“, велат од МВР.Makfax

Претходна статија

ГУЖВА НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ СО ГРЦИЈА- СЕ ЧЕКА ПО ПОЛOВИНА ЧАС

Следна статија

РАКОВОДНИТЕ ЛИЦА ВО „АД ВОДОСТОПАНСТВО“-КУМАНОВО, СИ ПРИБАВИЛЕ НАД 700.000 ДЕНАРИ

Најново од Вести