Се забрзува темпото за името, Заев во Давос, Османи во Атина, Столтенберг во Скопје

//

Македонците не се единствените наследници на Александар Македонски, вели во интервју за грчката телевизија Алфа, премиерот Зоран Заев. Во најавата на првото видео обраќање на македонски премиер до грчката јавност, кое ќе биде емитувано во недела, се вели дека Заев ги отфрла практиките на неговиот претходник Никола Груевски, и ги поставува границите до кои Република Македонија е подготвена да направи отстапки. Во краткиот опис се зборува и за интензивирање на разговорите, и за наоѓање решение во првата половина од 2018-та година… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Средба на Ердоган и Макрон во Париз

Следна статија

Каменот од Розета

Најново од Вести