Средба на Ердоган и Макрон во Париз

//

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска рече дека не е возможен напредок во обидите на Турција да се приближи до Европската унија по случувањата кои следуваа по неуспешниот обид за пуч во 2016 година и други прашања поврзани со човековите права во земјата. По обидот за пуч, околу 50 000 луѓе беа уапсени и чекаат судење, а околу 150 000 луѓе меѓу кои наставници, судии и војници беа отпуштени или суспендирани од работа… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Таравари започна кампања „Вистината за ДУИ“

Следна статија

Се забрзува темпото за името, Заев во Давос, Османи во Атина, Столтенберг во Скопје

Најново од Вести