Таравари започна кампања „Вистината за ДУИ“

//

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари најави кампања „Вистината за ДУИ“ која како што рече ќе ги извади на виделина злоупотребите на претходната локална власт.
На првата прес конференција, денес посочи дека претходното општинско ракодовство направило големи злоупотреби со Спортската сала, на чиј влез е отворен кафиќ за кој се плаќа кирија од само 5.000 денари месечно… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Од вторник почнува Кино утро во Кинотеката на Македонија

Следна статија

Средба на Ердоган и Макрон во Париз

Најново од Вести