СЕДУМГОДИШНО ДЕТЕ СЕ ОДДАЛЕЧИЛО ОД ДОМОТ ЗА ДЕЦА ВО КАВАДАРЦИ

/

Седумгодишно дете се оддалечило од Домот за деца во Кавадарци, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. За ова синоќа во 22.00 часот, во ОВР Кавадарци пријавила вработена во Центарот за социјални работи Кавадарци, пренесува Канал 5.

Се работи на пронаоѓање на детето.



Претходна статија

ДВЕ БЕБИЊА СО ТЕШКИ СРЦЕВИ МАНИ ОПЕРИРАНИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ВО ВОНРЕДНИ УСЛОВИ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Следна статија

(ВИДЕО) КАКОВ ЕФЕКТ ИМААТ МАСКИТЕ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ?

Најново од Вести