Секој простор во Тетово ќе се наплаќа – паркинг за 40 денари од час, или блокатор за 1500 денари

/

Ако паркирате на зонски паркинг во Тетово ќе треба да платите 40 денари од час, во спротивно ќе треба да платите 1500 денари за блокатор на тркалата, јавува ТВ 21.

Од овој месец тие кои ќе паркираат на место каде што нема зонско паркирање, ќе им биде поставен блокатор од претпријатието Паркинзи.

Оние кои нема да ја платат казната ќе се соочат со судски постапки.

Овие одлуки почнуваат да се спроведуваат од овој месец.

Претходна статија

СЗО: Пандемијата не е завршена, има услови за нови варијанти

Следна статија

Таравари единствен кандидат за претседател на АА – „нема преговори за влез во Владата, уставни измени ќе поддржиме“

Најново од Вести