ШЕКЕРИНСКА: ПРЕД НАС СТОИ ИСТОРИСКА ШАНСА И ИСТОРИСКА ОДГОВОРНОСТ

//

Радмила Шекеринска беше гостин во Неделното интервју на Радио Слободна Европа. Во интервјуто таа акцентираше на историската шанса што ја има Македонија да ја поправи грешката од пред 10 години, кога Грција го блокираше нашиот влез во НАТО заради нерешениот спор за името. Погледнете го целото интервју во видеото што следи:

Извор: РСЕ 

Претходна статија

ВИДЕО: ВО БУГАРИЈА МАКЕДОНЦИТЕ НЕ СЕ СТРАНЦИ

Следна статија

ДОДЕКА НЕ СЕ ДОГОВОРИТЕ ЗА ДОГОВОРЕНОТО, НИШТО НЕ Е ДОГОВОРЕНО

Најново од Вести