Шекеринска за посетата на Столтенберг: Главна цел е да чуе и од наша страна што е она што сме го сработиле

/

Mинистерката за одбрана, Радмила Шекеринска изјави дека Македонија има што да му соопшти на генералниот секретар на Северноатлантската алијанса.

Според неа, посетата на Столтенберг е порака сама по себе.Таа вели дека за шест месеци постигнавме повеќе отколку претходните години. Министерката ова го изјави пред претстојната посета на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на земјава на 18-ти јануари… (Прочитајте го целиот напис овде)

Претходна статија

Бугарското МНР ја поздрави Ратификацијата на Договорот за пријателство

Следна статија

Напаѓачот на Шекеринска ќе бара намалување на казната

Најново од Вести