ШЕШЕЉОВЦИ И ПОДАРИЈА РОЗОВИ ГАЌИ НА СРПСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ТРАНСПОРТ

/

Министерката за транспорт на Србија, Зорана Михајловиќ, беше цел на напад и омаловажување, а претседавачкиот со седницата не успеваше никако да ги дисциплинира пратениците од Радикалната партија.

Тие ја обвинија министерката дека троши народни пари, се луксузира и дека луѓето поради нејзините хирови лежат по затвори.Според нив, директорот на српските железници, кој беше фатен како зема мито, тоа го правел во име на Михајловиќ.

,,Радикалски лаги“, им одговори со транспарент министерката, по што еден од повозрасните пратеници од Радикална партија, извади женски розови гаќички.Извор: ТВ СтарПретходна статија

КОЛЕВ ДО ПРАТЕНИЦИТЕ И МИНИСТРИТЕ: ЗОШТО ВИ СЕ ТОЛКАВИ ПЛАТИ КОГА ВЕЛИТЕ ДЕКА СО ПОМАЛКУ ОД 250 ЕВРА СЕ ЖИВЕЕ ДОБРО?

Следна статија

ЈОВЕСКИ ЗА ДВ: ТИЕ ШТО ГИ БАРАА, ВЧЕРА НЕ МИ ДОЗВОЛИЈА ДА ГИ ПОКАЖАМ ПИСМАТА ОД ЈАНЕВА

Најново од Вести