ШЕСТИ ДЕН ПО РЕД ВО РУСИЈА НАД 10.000 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

/

Во изминатите 24 часа во Русија се потврдени нови 10.699 случаи, што е шести ден по ред овој број да надминува 10.000.

Вкупно се регистрирани 187.859 случаи, соопшти Центарот за борба против кризата со коронавирус.

Во последните 24 часа починале 98 луѓе, со што вкупниот број на смртни случаи достигна 1.723.

Излекувани се 26.608 лица.Извор: МакфаксПретходна статија

МАДОНА ИМАЛA КОВИД-19 ЗА ВРЕМЕ НА ТУРНЕЈАТА “МАДАМ ИКС“ ВО МАРТ

Следна статија

ГОСТИВАРЕЦ СО СЕКИРА И НОЖ НАПАДНАЛ ТАТКО И СИН

Најново од Вести