|

Силен ветер, громови, дожд – вонредна прогноза од УХМР за попладнево

Центарот за управување со кризи објави вонредна информација од Управата за хидрометеролошки работи.

„Поради насобраната голема енергија во атмосферата и благо зголемената влажност над нашето подрачје, денес во попладневните часови во северните делови ќе има услови за локално невреме со интензивен пороен дожд и електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град“, велат од ЦУК.

И во делови од Скопската Котлина ќе има услови за невреме со силен ветер, дожд, електрични празнења и појава на град.Слични Објави