|

Силен земјотрес го погоди Нов Зеланд

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтер е регистриран во Нов Зеланд во 04:21 часот.

Епицентарот бил на 467 километри од Блаф, кој има околу 1.900 жители, пишува EMSC.

Слични Објави