|

СИНОТ НА РЕИСОТ РЕЏЕПИ ДО ПЕНДАРОВСКИ: НА КОГО ЛИЧИТЕ НА МАЈКА ВИ, НА СЕСТРА ВИ ИЛИ НА НЕВЕСТАТА

Синот на реисот Сулејман Реџепи, Зеглул Реџепи денеска преку коментар на Фејсбук упати навреди кон претседателот на државата, Стево Пендаровски, пренесува Фокус.

Под веста дека Пендаровски разговарал со првите луѓе на МПЦ и ИВЗ, Реџепи напиша:

„Ова е секогаш лицето на оваа држава, како и секогаш со два аршини, г.Пендаровски не заборавај кога ти требаа гласови трчаше кај сите без разлика, добро е и сега да не правиш разлика!! За крај едно прашање за вас: на кого личите, на мајка ви, сестра ви или невестата.“

Слични Објави