НА ПЛУС 40 СТЕПЕНИ ВО ЦЕНТАР МНОГУ ЧЕШМИЧКИ НЕ РАБОТАТ

/

Граѓаните мака мачат со пеколното време. Оние кое не заминаа на одмор не можат да се разладат ниту во центарот на градот. На плус 40 степени, на најфреквентните места, дел од чешмите за пиење вода не работат.

Сува е чешмичката во паркот на Франкофонијата. Кај МЕПСО, пак, граѓаните фонтаната ја претвориле во контејнер. Има и такви каде што водата не е за пиење, пренесува Скопјеинфо.

Претходна статија

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БЛИЗИНА НА АТИНА- ВЛАСТА НАРЕДИ ЕВАКУАЦИЈА

Следна статија

ПЕНДАРОВКИ ЌЕ ОДРЖИ ПРЕС ВО 12 ЧАСОТ, ДАЛИ ТЕМА ЌЕ БИДЕ СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“?

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да