УБИЕНИ ОСУМ ЛИЦА ВО ВООРУЖЕН НАПАД ВО МЕКСИКО

/

Осум лица се убиени, а тројца повредени синоќа при напад од вооружена група во сала за билјард во мексиканскиот град Ирапуато во областа Гуанахуато, пренесува Локално.

Непознатите напаѓачи влегле во објектот и отвориле оган врз луѓето внатре. Само на неколку метри од местото на нападот се наоѓа локалната единица на Министерството за јавна безбедност во Ирапуато.Претходна статија

ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ЗА СЛУЧАЈОТ „ТИТАНИК“

Следна статија

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БЛИЗИНА НА АТИНА- ВЛАСТА НАРЕДИ ЕВАКУАЦИЈА

Најново од Вести