СКОПЈАНЕЦ ЗАГИНА ОД СТРУЕН УДАР, СЕ КАЧИЛ НА ЦИСТЕРНА СО НАФТА

/

Скопјанец на возраст од 46 години изутринава загина од струен удар додека стоел качен на цистерна на железничката станица Илинден.Случајот е пријавен во СВР Скопје од каде е утврдено дека станува збор за 46-годишниот М.Б. од Скопје.

На местото на настанот се излезени екипи на СВР Скопје, Територијалната противпожарна бригада и Итната медицинска помош.

Извор: МакфаксПретходна статија

ТУРЦИЈА ЌЕ ВОЗВРАТИ СИЛНО НА СЕКОЈ НАПАД ВРЗ НЕЈЗИНИТЕ ТРУПИ ВО СИРИЈА

Следна статија

ТРАГЕДИЈА: ЖЕНА ЗАГИНА ВО ПОЖАР ВО ПРИЛЕП

Најново од Вести