OД ИДРИЗОВО ИЗБЕГА ОСУДЕН НА ДОЖИВОТНА КАЗНА ЗАТВОР

/

Затвореник од Албанија, осуден на доживотна казна затвор изутрината избега од Казнено поправниот дом во Идризово- објави Сител.

Според одговорното лице во затворот, осудениот А.Д. бил во својата ќелија при проверката на 07.02.2020г. во 19,00ч. а на 08.02.2020г. во 07,00ч. забележале дека избегал.

Бегството е извршено со сечење на заштитна решетка од келијата која се наоѓала на третиот кат.

Претходна статија

ВО ПАКИСТАН УБИЈЦИТЕ И СИЛУВАЧИТЕ НА ДЕЦА ЌЕ БИДАТ ПОГУБУВАНИ ЈАВНО

Следна статија

ПЕРИЦА СПАСОВСКИ (ГДУ): ПАРТИИТЕ ДА НАЈДАТ НАЧИН КАКО ДА ГИ НАГРАДАТ СВОИТЕ ЗАСЛУЖНИ ЧЛЕНОВИ И ДА НЕ ГО ПРАВАТ ТОА НА СМЕТКА НА ГРАЃАНИТЕ

Најново од Вести