СКОПЈАНЕЦ ЗАТЕКНАТ СО МАРИХУАНА ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

/

Дваесет и петгодишен скопјанец бил приведен синоќа во 21:30 часот на подрачјето на Карпош.

Како што соопшти полицијата, покрај тоа што го прекршил полицискиот час, кај него била пронајдена и марихуана.



По целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од МВР.

Претходна статија

МИЦЕВСКИ: ДОДЕКА ГРАЃАНИ ЧЕКААТ АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО, ПРАТЕНИЧКАТА НА СДСМ ГО КОРИСТИ КАКО ТАКСИ

Следна статија

МОН: НОВИОТ ЗАКОН ЌЕ ОБЕЗБЕДИ УЧЕБНИЦИ БЕЗ ГРЕШКИ, НЕЛОГИЧНОСТИ И СТЕРЕОТИПИ

Најново од Вести