|

СО „АУДИ“ ПАДНАЛ ВО БЕЗДНА ОД 100 МЕТРИ И ПОЧИНАЛ

Почина скопјанец откако вчера со автомобил се превртел во бездна на пат ко превојот Стража, пренесува Плусинфо.

– На пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково, гостиварско патничко моторно возило „ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Г.(53) од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри при што возачот починал на лице место, соопшти МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.Слични Објави