|

„Со ДПМНЕ и Левица следи само хаос и тензии“, велат СДСМ

„Дивеењето на Левица во Собранието потврди дека со Левица и нивниот коалициски партнер ДПМНЕ можни се само инциденти, насилства и хаос“, велат од СДСМ.

„Односот на Левица и ДПМНЕ кон Собранието е однос кон државата, однос кон граѓаните. Целата македонска јавност се увери каков хаос и тензии следат со Левица и ДПМНЕ.

СДСМ нема да дозволи сценаријата на проруската Левица и нивните коалициски партнери да успеат“, се вели во соопштението на СДСМ.Слични Објави