|

Сончево и релативно топло време со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 4, а максималната ќе достигне од 17 до 21 степен.

Во Скопје Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне 19 степени.Слични Објави