|

Сончево време со умерен до засилен ветер од северен правец

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне претежно сончево.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието и во источните делови.

Максималната температура ќе достигне од 1 до 9 степени.

Во Скопје сончево и ветровито со засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе достигне 6 степени.

Слични Објави