СОСЕДСКИ СКАНДАЛ ВО ИСТИБАЊА: МУ СЕ ЗАКАНИЛ СО ВОЗДУШНА ПУШКА И МУ УБИЛ ДОМАШНИ ЖИВОТНИ

/

Жител на виничкото село Истибања вчера застрелал домашни животни на соседот, испукувајќи два истрела со дијаболи од воздушна пушка. Според пријавата, тој исто така му се заканувал на соседот.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека Д.Т. пукал неовластено од пушката која со потврда ја поседувал неговиот син. Пушката била одземена заедно со кутија со седум дијаболи калибар 4,5 мм. Д.Т. бил приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Полицијата работи на расветлување на случајот.Претходна статија

ПОТРЕСНАТА ПРИКАЗНА НА ЕДНА ЛЕГЕНДА: ТАТО ТИ ЌЕ ЖИВЕЕШ ВЕЧНО

Следна статија

АНОНИМУС: ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА Е УБИЕНА ЗАТОА ШТО ДОЗНАЛА СТРАШНА ТАЈНА ЗА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО

Најново од Вести